W jaki sposób implanty stomatologiczne mogą uratować twój uśmiech?

implanty

Każdy z nas wie, jak ważny jest uśmiech w naszym życiu. Tym bardziej warto zadbać o to, by był zdrowy i śnieżnobiały. Dlatego gdy zdarzy się nam ubytek zęba lub kilku zębów z pomocą przychodzą implanty stomatologiczne.

Implanty to obecnie najnowocześniejsza i najbardziej bezpieczna metoda w przypadku braku pełnego uzębienia. Implanty stomatologiczne to tytanowe słupki (jak korzenie zęba) umieszczane chirurgicznie w kości szczęki poniżej linii dziąseł, które umożliwiają dentystom zamontowanie zębów zastępczych lub mostu w tym obszarze.

Ponieważ implanty stomatologiczne łączą się z twoją szczęką, zapewniają stabilne wsparcie dla sztucznych zębów. Protezy i mosty mocowane do implantów nie będą się przesuwać ani przesuwać w ustach – co jest szczególnie ważną zaletą podczas jedzenia i mówienia. To bezpieczne dopasowanie pomaga protezom i mostom – a także poszczególnym koronom umieszczonym nad implantami – czuć się bardziej naturalnie niż konwencjonalne mosty czy protezy.

Zaletą jest również to, że jeśli chodzi o implanty, to żadne sąsiednie zęby nie muszą być przygotowane ani przycięte, aby utrzymać nowy zastępczy ząb/zęby w miejscu. Więcej o implantach odszukasz też na stronie stomatologia-impla.pl/implanty/.

Nie należy również zapominać, że o implanty, podobnie jak o naturalne zęby, należy odpowiednio dbać, aby przetrwały jak najdłużej. Jeśli nie będziesz dbał o swoje implanty, rozwiną powłokę podobną do tej, którą uzyskasz na zaniedbanych naturalnych zębach.

Jeśli twoje implanty stomatologiczne są dobrze utrzymane, a kość, do której są przymocowane, jest silna i zdrowa, możesz oczekiwać, że przetrwają wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *